چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | نشست صبح (ساعت ۱۰ الی ۱۲)

کتابخانه عمومی ارزش‌مبنا

دکتر سیامک محبوب
دکتر سیامک محبوبمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

   محورها:
:: 
ارزش و گسترۀ مفهومی آن برای کتابخانه
   :: مروری بر کتاب The Customer-Focused Library

ارزش افزوده کتابخانه عمومی

Dr Joseph R. Matthews
Dr Joseph R. MatthewsEditor In Chief at Public Library Quarterly

   محورها:
::
ارزش افزودۀ کتابخانۀ عمومی
   :: برآمدهای کتابخانۀ عمومی برای کاربران

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | نشست بعدازظهر (ساعت ۱۴ الی ۱۶)

پارادایم کاربرمحوری در سازمان

دکتر مجتبی امیری
دکتر مجتبی امیریمدیر گروه مدیریت دولتی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

   محورها:
   :: فلسفۀ سازمان کاربرمحور
   :: چالش‌های نظری و عملی سازمان کاربرمحور

کتابخانۀ عمومی کاربرمحور

دکتر مریم نظری
دکتر مریم نظریدکترای سواد اطلاعاتی از دانشگاه شفیلد انگلستان

   محورها:
   :: مسیر تحقق کتابخانۀ عمومی کاربرمحور
   :: تجاربی از کاربرمحوری در کتابخانه‌های عمومی جهان

نمایش ویدئوی سخنرانی‌های نشست

توضیحاتش را ببینید

جوزف آر متیوز سردبیر فصلنامۀ پابلیک لایبرری کوارترلی و عضو هیات تحریریۀ مجلات پرفورمنس مژرمنت اند متریکس و لایبرری های‌تک است. وی در انجمن کتابخانه‌های آمریکا، انجمن کتابخانه‌های عمومی و انجمن کتابخانه‌های دانشگاهی و پژوهشی فعال است. او  علاوه بر مقالات متعدد، نویسندۀ بیش از ۳۰ کتاب ارزشمند است. متیوز سابقه تدریس برنامه‌ریزی راهبردی، ارزیابی خدمات کتابخانه‌ای، مدیریت و روش تحقیق را در دانشکده کتابداری و اطلاع‌رسانی دانشگاه ایالتی سن خوزه در کارنامه خود دارد.

مجتبی امیری از اعضای شورای تدوین ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ پنج‌سالۀ ﺷﺸﻢ توسعۀ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩی، اجتماعی ﻭ ﻓﺮهنگی ﺟﻤﻬﻮﺭی ﺍﺳﻼمی ﺍﻳﺮﺍﻥ بوده و ریاست مرکز پژوهش‌های کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران را به عهده داشته است. علاوه بر کتاب‌های ارزشمند و کاربردی او که ثمرۀ آمیزش علم و عمل است، امیری ده‌ها مقاله در مجلات معتبر پژوهشی و همایش‌های ملی و بین‌المللی ارائه کرده است. بیش از ۲۲۰ پایان‌نامه و رساله دانشگاهی زیر نظر ایشان انجام شده است.

مریم نظری دکترای سواد اطلاعاتی از دانشگاه شفیلد انگلستان دارد. نوآوری‌های تز دکتری وی موجب دریافت چندین جایزۀ جهانی، دعوت بین‌المللی و انتشار در مجلات برتر جهان شده است. نخستین کتاب تخصصی و نخستین برنامۀ درسی دانشگاهی سواد اطلاعاتی در ایران از جمله دستاوردهای ۱۷ سال فعالیت او در حوزۀ سواد اطلاعاتی است. نظری در کارگاه‌های آموزشی «چگونه کاربر را عاشق کتابخانه کنیم» و «مستندسازی تجربه‌های کتابداران» به ابعادی جذاب و کاربردی از کتابخانه‌های عمومی پرداخته است.

سیامک محبوب فارغ‌التحصیل دکتری علم اطلاعات و دانش‌شناسی از دانشگاه خوارزمی و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است. علاوه بر سابقۀ تدریس در دانشگاه و انتشار آثار پژوهشی تخصصی، وی «برنامه‌ریزی برآمدمحور» را به مدیران کل کتابخانه‌های عمومی تدریس کرده، دورۀ آموزشی «خدمات مشاورۀ خوانندگان» را برای هزاران کتابدار عمومی از سراسر کشور برگزار کرده و در برنامه‌های تلویزیونی به ترویج مطالعه و کتابخانۀ عمومی پرداخته است. محبوب سردبیر مجلۀ اینترنتی مطالعات خواندن است.