دومین برنامه طرح کتابخانه ایرانی با موضوع «مسئله‌شناسی سیاست‌گذاری ملی کتابخانه عمومی» ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه بیست و پنجم شهریور به همت دفتر برنامه‌ریزی نهاد و اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، با حضور دکتر مجید وحید رئیس مرکز مطالعات سیاست‌گذاری عمومی و عضو هیأت علمی گروه علوم‌سیاسی دانشگاه تهران و جمعی از علاقه‌مندان در تالار نخجوان کتابخانه مرکزی تبریز برگزار می‌شود.

بحث و بررسی در خصوص مسأله‌شناسی سیاست‌گذاری ملی کتابخانه‌های عمومی، الزامات ملی و محلی سیاست‌گذاری در این حوزه و نسبت دولت ایرانی با کتابخانه‌های عمومی از جمله محورهای این نشست خواهند بود.

دومین برنامه طرح کتابخانه ایرانی با همکاری شهرداری تبریز، استانداری، سازمان میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری، صدا و سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت منطقه شمال‌غرب سازمان اسناد و کتابخانه ملی و انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی شاخه آذربایجان‌شرقی در قالب طرح «کتابخانه ایرانی: سیاست‌گذاری ملی کتابخانه عمومی» برگزار می‌شود.

گفتنی است نخستین نشست برنامه طرح کتابخانه ایرانی با عنوان «بازخوانی خدمت کتابخانه عمومی در پیوند با سیاست‌های ملی فرهنگی» با هدف بررسی حوزه فرهنگی کشور فرانسه و باز تعریف نقش کتابخانه عمومی در ساختار اجتماعی و سیاست‌گذاری ملی بیست و هشتم تیرماه در کتابخانه مرکزی تهران (پارک شهر) برگزار شد.